Akademia tańca Reliese... Staramy się bardziej

Kochają taniec, tworzą mistrzów. Od ponad 25 lat szkolą pewnych siebie i świadomych tancerzy, którzy osiągają spektakularne sukcesy w życiu i na parkiecie. Mają na swoim koncie ponad 100 tytułów Mistrza Polski, ponad 30 tytułów Mistrza Świata, Mistrza Europy i Pucharów Świata IDO.

Wprowadzają nowe mistrzowskie dyscypliny, oferują profesjonalną edukację taneczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 3 do 100 lat, ale także wyjątkowo dbają o kobiety. Stworzyli zajęcia, podczas których kobiety będą mogły angażować nie tylko ciało, ale także umysł. Przełamać granice i obudzić w sobie uśpione możliwości i pragnienia kobiety.

Dyplomowany instruktor, Prezes Zarządu Polskiej Federacji Tańca założyciel i właściciel Akademii, kierownik artystyczny formacji Reliese, ale przede wszystkim wielki pasjonat, oddany całym sercem tańcowi i swoim wychowankom ? Prezes Piotr Patłaszyński opowiedział  o tańcu, zajęciach w Akademii Reliese, dlaczego starają się bardziej, a niekwestionowany Król Disco Dance w Polsce, trener,choreograf Mistrzów Polski w kategorii wiekowej Dorosłych, członek Zarządu i sędzia I kategorii Polskiej Federacji Tańca, wykwalifikowany pedagog z ogromnym poczuciem humoru ? Dyrektor Generalny Leszek Cichocki oprowadził mnie po Akademii Reliese i wyjaśnił, dlaczego adres ul. Przasnyska 6B będzie najbardziej tętniącym miejscem na mapie Warszawy.

Kamila Mruszczyk: Panie Prezesie wielkie otwarcie Akademii tuż tuż. Co proponujecie przyszłym kursantom?

Piotr Pałtaszyński: Przychodzimy z grupami, które już mamy więc od początku będzie się działo. Będzie dwudziestu trenerów. Chcemy, by nie było  to zwykłe miejsce, tylko Akademia Tańca - miejsce, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas. Jeżeli mama przyprowadzi dziecko, to nie musi jechać za zakupy do galerii, tylko może odpocząć, zrelaksować się, wypić kawę, poczytać. Chcemy stworzyć taką przestrzeń fit i relaksu. Będą obywały się spotkania z masażystami, dietetykami, porady. Spotkania, sesje tematyczne ze specjalistami - czas, by poświęcić się rozwojowi osobistemu, coś dla duszy i ciała.

KM: Oprócz nauki tańca, zapewniacie treningi mentalne...

PP: Jako nieliczni, a nawet powiedziałbym jedyni pracujemy z trenerami mentalnymi. Dzieci od małego uczą się i wiedzą, co to są wizualizacje, afirmacje, uczą się tego przed zawodami. Prowadzimy je bardzo ekologicznie, tak jak powiedziałem pracuje z nami kilkudziesięciu Mistrzów świata. Wyniki są dla nas rzeczą uboczną w stosunku do rozwoju osobowościowego.

Bardziej nam zależy, by tancerz, który przychodzi tutaj miał pełną wiedzę JAK to się robi.

Dyrektor Cichocki wprowadził taką dewizę: "My nie uczymy tańczyć, my uczymy JAK tańczyć", to jest ogromna różnica.

KM: Jakie zajęcia oferujecie dla dzieci i dorosłych?

PP: Ruszamy z formacjami jazz dance, modern, show dance, a także disco dance na poziomie dzieci, juniorów i dorosłych zarówno już tańczących, jak i początkujących. Będziemy mieli taniec jazzowy, cheerleading, dla dzieci baby balet, baby disco, Firssteps. Dzieci będą mogły tańczyć w grupach, a także pracować nad choreografiami solo czy duetów, czyli szeroki wachlarz. Dla dorosłych oferujemy pierwszy taniec, taniec towarzyski, tańce latino, pole dance, bungee jump, zajęcia teatralno - taneczne, technika wyrazu scenicznego, ?żelazka?, a także strefa fit.

KM: To co wyróżnia Akademię Tańca Reliese, to po pierwsze kadra - trenerami są mistrzowie świata, a po drugie są to Wasi wychowankowie.

PP: Zajęcia taneczne będą prowadzić trenerzy, którzy pracują z nami od lat, przez kilka lat pracowaliśmy bardzo intensywnie nad tym, żeby to byli nasi wychowankowie. To jest też prowadzenie długości szkoły, czyli przychodzi do nas dziecko w wieku lat 4, jest potem w zespołach tanecznych od 7 do 18 lat ma zapewnioną edukację taneczno ? treningową i jeśli chce się z nami związać jako trener, to ma tu miejsce pracy. Poruszyliśmy tematy jak wyciszyć grupę przed startami, stosujemy fragmenty metody Silvy, staramy się by trenerzy jak i uczestnicy wiedzieli jak w tym kierunku pracować.

KM: Metody, które opracowaliście przekładają się na osiągnięcia Waszych podopiecznych, co jest najlepszym świadectwem, że odnosicie niesamowite sukcesy, ale przede wszystkim, że zajęcia są skuteczne, wartościowe i szalenie rozwijają osobowość, bo  tancerze odnajdują się w różnych miejscach na scenie i życiu.

PP: Mamy fajne osiągnięcia jeśli chodzi o edukację, bo solista Teatru Wielkiego, to jest nasz wychowanek, następnie chłopak, który z najwyższą średnią wyszedł ze szkoły baletowej w tym roku w Polsce to również nasz wychowanek. Cały czas robimy tak, że na zgrupowania przysyłają  do nas swoich  trenerów z całej Polski i Europy -  my nie mamy żadnego problemu, aby przyjmować konkurencję, dlatego czym więcej złapią coś fajnego, z fajnym systemem, tym będzie nam łatwiej współpracować na lata. Mnie będzie jako Prezesowi Federacji Tańca łatwej prowadzić kadrę narodową.

KM: Ciągle się rozwijacie, udało się Wam wprowadzić nawet nową dyscyplinę...

PP: Patrzymy bardzo szeroko, udało nam się po około 4, 5 latach pracy wprowadzić cheerleading, który jest kojarzony jako "dziewczyny z pomponami", ale jeszcze mało kto  wie, że za 6 lat będzie to dyscyplina olimpijska! Założyliśmy oficjalny Polski Związek Sportowego Cheerleandingu - związek sportowy, który będzie miał też tutaj swoje treningi, a Mistrzostwa Polski odbywają się już na terenie kraju. Przyjeżdża kilkaset osób, a w październiku w Łodzi rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Świata, także robimy wszystko z przytupem.

KM: O działanie z przytupem zapytam też Dyrektora generalnego Leszka Cichockiego. Wiemy już dużo o programie i rozwoju dla dzieci, ale przecież taniec i ruch towarzyszy nam przez całe życie. 😉 Jakie zajęcia przewidujecie dla kobiet?

Leszek Cichocki: Mamy zamiar prowadzić zajęcia TBC, płaski brzuch, jędrne pośladki, jump na linach, lady dance dla kobiet. Wprowadziłem takie hasło "My nie prowadzimy kursów tańca, my prowadzimy naukę tańca", czyli w jak sposób nauczyć się JAK tańczyć, by umieć tańczyć. Do tego jest potrzebne trochę gry aktorskiej, trzeba podejścia psychologicznego od strony człowieka, aby ta osoba rozumiała o czym tańczy, to nie jest nauczenie muzyki, postawienia kroku od prawej do lewej. Podam przykład: Jeśli jest choreografia modern to możemy porównać z pisaniem wypracowania: piszę się: wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Zakończenie w tańcu ma za zadanie spowodować,  że widz wychodząc, bądź uczestnik widząc siebie w lustrze mówi: "Ja chcę jeszcze raz, ja chcę to jeszcze raz przeżyć".

Kształtowanie osobowości, podejmowanie różnych decyzji... ileś lat temu zdaliśmy sobie sprawę jak ważne jest to, nawet jak wybieramy zdjęcia, jak układamy choreografię, by choreografia pasowała do człowieka, żeby pokazał swoje emocje, charakter.

Nawet dorosłe osoby, dla których są dedykowane min. zajęcia sensualne "Lady dance?. Panie przychodzą i nie zdają sobie sprawy, że w taki sposób, w wieku ponadgimnazjalnym mogą się poruszać, tak, a nie inaczej. W domu czasami nie wypada, dzieci, jest głośno...

KM: Kobiety dojrzałe odkrywają siebie na nowo...

LC: Kobiety często mają takie ograniczenia. Tutaj jest sala, fajny nastrój, lustra, jest trener wie jak to robić. Wie, bo przecież uczył się na sobie, to jest osoba dorosła, małolaty nie prowadzą tego typu zajęć, to są kobiety z doświadczeniem i nie ma tu nic niesmacznego, to jest bardzo ważne. A fajnie jest się zobaczyć w lustrze w trochę innej odsłonie, gdzie nie ma tego oporu.  Poprzez co, osoby dorosłe, które w nawiązywaniu kontaktów nie stoją do kogoś bokiem, nie spuszczają wzroku, nie drepczą, tylko stają, rozmawiają, przekazują swoje emocje, są pewni siebie.

KM: Kobiety będą mogły również zrelaksować się w specjalnej strefie.

LC: Mamy plan strefę relaksu, by rodzic mógł usiąść, miał możliwość wypicia dobrej kawy, porozmawiania z innymi osobami, zrelaksowania się, nie przy sali dudniącej tylko w części relaksu. Będą książki, kawa. Na sali będą zamontowane kamery, by rodzice  mogli podglądać jak tańczą dzieci. Robimy wszystko, by nasi podopieczni czuli się bezpiecznie i komfortowo. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie zarówno dzieci jak i dorośli.

KM: Dziękuję bardzo za rozmowę.

LC: Dziękuję i zapraszamy Czytelniczki Kobiety z klasą na otwarcie Akademii Reliese 15.09 września. Przez cały weekend będą trwały pokazy zajęć, więc będzie można zobaczyć, co oferujemy na żywo, także skonsultować z naszymi trenerami, by wybrać odpowiednie zajęcia dla siebie oraz dzieci i młodzieży.

W weekend oferujemy również zniżki!

KM: Zapraszamy serdecznie! Ja z pewnością będę!

AKADEMIA TAŃCA RELIESE ? STARAMY SIĘ BARDZIEJ