Porządna włoska robota

04 grudnia 2018

W jednej z dzielnic Buenos Aires zostaje zamordowana kobieta. Wszystkie podejrzenia spadają na męża, który trafia do szpitala psychiatrycznego. Jednak trójka naukowców nie jest przekonana o jego winie. Ich zdaniem ofiarę dopadło... coś nie z tego świata. Jakiś czas wcześniej u sąsiada małżeństwa zaczynają się dziać niepokojące rzeczy - dziwne hałasy o nietypowych porach, poprzestawiane przedmioty... Czy to Walter? A może coś innego?

Jest jeszcze dochodzenie w sprawie śmierci dziecka. Rzekomo był to wypadek, ale policja zaczyna mieć wątpliwości, kiedy...

No, właśnie?

źródło: www.helios.pl

Kto zabił Clarę? Kto jest odpowiedzialny za śmierć chłopca? Co się dzieje z Walterem? I kim - albo czym - są tytułowe "nocne istoty"? Umarli wstający z grobów, tajemnicze zaginięcia oraz żądne krwi upiory, które sprawią, że nawet dorośli chowają się pod kołdrę w dziecinnym przekonaniu, iż wtedy nic ich nie dopadnie - ten film to połączenie "Paranormal Activity" z "Drogą bez powrotu". Z jednej strony mamy grupę badaczy szukających śladów nadnaturalnych zjawisk, a z drugiej mnóstwo krwi. Mamy klimat rodem z dobrego kryminału, ale też rzeź i masakrę.

Seans przypomina rollercoaster - na początku jedziesz spokojnie, aby w pewnym momencie akcja wbiła Cię w fotel. Obrazy odciskają się w Twojej głowie i łatwo się ich nie pozbędziesz.

Całość została nakręcona tak, aby maksymalnie zaszokować widza - gruchot kości, przerażające, zdeformowane monstra i przede wszystkim pełno trupów.

Nie jest to najbardziej ambitny z horrorów. Nic subtelnego w stylu Hitchcocka, zero cenzury i delikatności. Ale trzeba mu przyznać - jest niebywale mocny i niewiarygodnie przerażający!

Agnieszka Szachowska

Popularne

Nolite te bastardes carborundorum
17 stycznia 2019

Nolite te bastardes carborundorum

Więcej...
Intymne wyznania i trudne wyzwania - rozmowa z bulimiczką
11 stycznia 2019

Intymne wyznania i trudne wyzwania - rozmowa z bulimiczką

Więcej...
My, kobiety, zawsze jesteśmy same
03 stycznia 2019

My, kobiety, zawsze jesteśmy same

Więcej...
Porządna włoska robota
04 grudnia 2018

Porządna włoska robota

Więcej...
Designed by Design Studio WWW with and