Porządna włoska robota

04 grudnia 2018

W jednej z dzielnic Buenos Aires zostaje zamordowana kobieta. Wszystkie podejrzenia spadają na męża, który trafia do szpitala psychiatrycznego. Jednak trójka naukowców nie jest przekonana o jego winie. Ich zdaniem ofiarę dopadło... coś nie z tego świata. Jakiś czas wcześniej u sąsiada małżeństwa zaczynają się dziać niepokojące rzeczy - dziwne hałasy o nietypowych porach, poprzestawiane przedmioty... Czy to Walter? A może coś innego?

Jest jeszcze dochodzenie w sprawie śmierci dziecka. Rzekomo był to wypadek, ale policja zaczyna mieć wątpliwości, kiedy...

No, właśnie?

źródło: www.helios.pl

Kto zabił Clarę? Kto jest odpowiedzialny za śmierć chłopca? Co się dzieje z Walterem? I kim - albo czym - są tytułowe "nocne istoty"? Umarli wstający z grobów, tajemnicze zaginięcia oraz żądne krwi upiory, które sprawią, że nawet dorośli chowają się pod kołdrę w dziecinnym przekonaniu, iż wtedy nic ich nie dopadnie - ten film to połączenie "Paranormal Activity" z "Drogą bez powrotu". Z jednej strony mamy grupę badaczy szukających śladów nadnaturalnych zjawisk, a z drugiej mnóstwo krwi. Mamy klimat rodem z dobrego kryminału, ale też rzeź i masakrę.

Seans przypomina rollercoaster - na początku jedziesz spokojnie, aby w pewnym momencie akcja wbiła Cię w fotel. Obrazy odciskają się w Twojej głowie i łatwo się ich nie pozbędziesz.

Całość została nakręcona tak, aby maksymalnie zaszokować widza - gruchot kości, przerażające, zdeformowane monstra i przede wszystkim pełno trupów.

Nie jest to najbardziej ambitny z horrorów. Nic subtelnego w stylu Hitchcocka, zero cenzury i delikatności. Ale trzeba mu przyznać - jest niebywale mocny i niewiarygodnie przerażający!

Agnieszka Szachowska

Popularne

Bez lukru. Grażyna Wolszczak - Babka z klasą
14 lutego 2019

Bez lukru. Grażyna Wolszczak - Babka z klasą

Więcej...
Na łasce i niełasce... miłości
07 lutego 2019

Na łasce i niełasce... miłości

Więcej...
Beata Tyszkiewicz - kobieta z klasą!
24 stycznia 2019

Beata Tyszkiewicz - kobieta z klasą!

Więcej...
Nolite te bastardes carborundorum
17 stycznia 2019

Nolite te bastardes carborundorum

Więcej...
Designed by Design Studio WWW with and