Odchudzanie ekstremalne - niebezpieczne sposoby na utratę zbędnych kilogramów

Niektórzy ludzie są tak zdesperowani, aby stracić na wadze, że zrobią wszystko, by osiągnąć ten cel. Chwytają się różnych ekstremalnych sposobów w celu utraty zbędnych kilogramów. Nie wszystkie sposoby są pozbawione sensu i naprawdę mogą przynieść efekt, ale są też sposoby niebezpiecznie, które owszem mogą działać, ale negatywnie wpływają na zdrowie lub stanowią nawet zagrożenie dla życia. Oto kilka ekstremalnych sposobów na utratę masy ciała.

1. Dieta tasiemcowa, czyli tabletki z tasiemca

Jest to ten rodzaj diety skutecznej, ale równocześnie śmiertelnie niebezpiecznej. Rozwinięty tasiemiec potrafi mieć nawet 20 metrów długości, a taki połknięty i rozwijający się pasożyt krąży w naszym organizmie. Dieta polega na połknięci tabletek z jajami tasiemca i czekaniu na efekty. Metoda ta może być uznawana za dietę cud, ale jak już wspomnieliśmy zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale także życiu.

2. Mocz ciężarnych kobiet

Metoda ta polega dokładnie na tym, co sugeruje nazwa, czyli wstrzyknięciu w swoje ciało moczu ciężarnej kobiety. Ma to spowodować zwiększenie metabolizmu, co z kolei spowoduje szybsze schudnięcie. Metoda dla niektórych wydaje się być szokująca, ale wcale nie jest to mało znany sposób stosowany tylko przez największych desperatów. Istnieją nawet kliniki specjalizujące się w tym zakresie!

3. Ciągły seks

Polega na wiecznym uprawianiu seksu 4,5,6,7 razy dziennie. Seks angażuje do pracy wszystkie nasze mięśnie, dlatego jest to metoda skuteczna, a w dodatku przyjemna. Choć z drugiej strony nawet najprzyjemniejsze rzeczy w ogromnych ilościach mogą się w końcu nudzić, ale to już indywidualna sprawa.

4. Wszywka na język

Polega na wszyciu kawałka tworzywa sztucznego w język pacjenta. Jest to dla niektórych niby ostatnia deska ratunku. Wszywka dzięki utrudnianiu spożywania pokarmów i prowokowaniu bólu powoduje, że pacjent będzie mniej jadł, a dzięki temu schudnie. Pokarmy w tym przypadku przyjmuje się bardziej w formie płynnej – jogurty, przeciery itp. Gdy pacjent uzna, że już dość diety, może wszywkę operacyjnie usunąć.

5. Operacja żołądka

Dla osób bardziej zamożnych sposobem na utratę kilogramów jest operacja. Zabieg polega na założeniu tak zwanej opaski gastrycznej, zmniejszającej objętość żołądka. Nie każdy uznaje tę metodę, bo nie każdy chce chirurgicznie ingerować w swój organizm. W dodatku operacja może wywoływać skutki uboczne, dlatego jest to metoda dla osób naprawdę zdesperowanych. Osoby mniej zamożne mogą wypróbować hipnozę, podczas której będzie im wmawiane, że posiadają opaskę na żołądek.

6. Długotrwałe głodówki

Głodówka jest niebezpieczna dla zdrowia, jednak nie przeszkadza to niektórym przebywać na niej nawet kilkanaście dni, praktycznie nic w tym czasie nie jedząc i tylko pijąc. Jest znanych wiele przypadków, świadczących o tym, że osoby podejmujące głodówkę, trafiają w końcu do szpitala. Lekarze ciągle mówią, że głodówka to nie dieta, a jej efekty są krótkotrwałe i niebezpieczne, ale mimo to ten sposób odchudzania jest wciąż bardzo popularny.

Jak wiadomo odchudzanie nie jest ani łatwym, ani przyjemnym procesem. Dlatego nie ma się co dziwić niektórym ludziom, że łapią się każdych czasami wydawałoby się nawet głupich sposobów odchudzania. Osoba, która mimo stosowania różnych diet, wysiłku fizycznego czy innych metod wciąż nie mogła sobie poradzić z otyłością, będzie próbować wszystkiego, aby w końcu osiągnąć swój cel. Wiadomo, najlepiej jest powiedzieć: "Trzeba było nie tyć", ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Poza tym przecież czasami tyjemy nie z naszej winy, tylko np. w wyniku choroby.