website-logo

Nietypowe aktywności fizyczne, z którymi warto się zaprzyjaźnić

Wydaje nam się, że o aktywności fizycznej wiemy wiele. Wszyscy jesteśmy świadomi jej zbawiennego wpływu na zdrowie i deklarujemy konieczność wprowadzenia wysiłku fizycznego do naszego życia. Na tym jednak wiedza często się kończy. Kupujemy karnet na siłownię, pełne motywacji rozpoczynamy mordercze treningi i zupełnie niespodziewanie odkrywamy, że to nie dla nas. Szybko rezygnujemy więc z ćwiczeń, stwierdzając, że ciężary czy bieżnie to nie nasz świat, a zdrowy tryb życia odkładamy na później.

Rozpoczynając wszelką aktywność fizyczną warto zastanowić się, czy wybrana przez nas forma sprawdzi się na dłuższą metę. Jeśli wybierzemy trening, do którego będziemy podchodzić z niechęcią i poczuciem przymusu, szybko zabraknie nam motywacji, bez której osiągnięcie sukcesu nie będzie możliwe. Choć od paru lat to siłownia cieszy się największą popularnością wśród wszelkich form aktywności fizycznej, nie oznacza to, że trening siłowy jest dla każdego. Istnieje bowiem wiele alternatyw, które pozwolą Ci osiągnąć dobrą kondycję i pozytywnie wpłyną na twoją sylwetkę, jednocześnie sprawiając przyjemność, bo o radości z treningu nie możesz zapominać, jeśli poważnie myślisz o sukcesie!

Booty balet

Ten zyskujący na popularności program ćwiczeń, łączy ze sobą cechy baletu i fitnessu. Dzięki tej niezwykłej kombinacji, booty balet wpływa pozytywnie nie tylko na wygląd naszego ciała, ale też postawę, mięśnie i kręgosłup. Ta forma aktywności fizycznej jest więc doskonałą opcją dla kobiet lubiących taniec, rozciąganie i odrobinę zmęczenia! 

Sporty walki

Bez cienia wątpliwości ogromną zaletą sportów walki i umiejętności, które dzięki nim nabywamy, jest większe poczucie bezpieczeństwa. Taka forma aktywności fizycznej to jednak nie tylko nauka samoobrony, ale też mnóstwo adrenaliny, wysiłku i zdrowej rywalizacji. Sporty walki oferują nam niezwykle szeroki wybór: aikido, jujitsu, krav maga czy kickboxing, a to tylko niektóre z nich. Przekonanie, że są to formy zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn dawno odeszło już w niepamięć, a coraz więcej pań docenia zalety tych nietypowych treningów.

Hula-hoop

Myślisz czasami o powrocie do dziecięcych lat? Hula-hoop oferuje nie tylko podróż w czasie, ale też wiele spalonych kalorii i solidny trening mięśni brzucha! Regularne ćwiczenie z tym niepozornym przyrządem pozytywnie wpływa na talię i postawę ? kręcenie hula-hoop angażuje bowiem mięśnie i wzmacnia kręgosłup.

Taniec

Do tego, jak dużego wysiłku fizycznego może wymagać taniec, nie trzeba nikogo przekonywać. Przeświadczenie, że jest to niezwykle skomplikowana forma aktywności fizycznej, wymagająca zaawansowanych umiejętności sprawia jednak, że wiele osób nie podejmuje próby zaprzyjaźnienia się z tańcem. Tymczasem odpowiednia jego forma, wybrana zgodnie z naszymi predyspozycjami, może wzmocnić i uelastycznić niemalże wszystkie partie naszego ciała oraz zapewnić mnóstwo przyjemności. Ta forma aktywności fizycznej sprawdzi się więc u osób lubiących muzykę i dobrą zabawę!

Aerial joga

Co kryje się pod tą egzotycznie brzmiącą nazwą? Połączenie kilku technik: jogi, tańca, fitnessu i stretchingu. Ćwiczenia wykonuje się za pomocą nylonowego hamaku, zawieszonego kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Wybór tej formy aktywności fizycznej gwarantuje pogłębienie zakresu ruchu, poprawę kondycji naszych mięśni i zwiększenie elastyczności. Aerial joga to doskonały wybór – uda ci się nie tylko spalić kalorie, ale też odprężyć i wyciszyć.

Aqua aerobik

Aqua aerobik to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które z ćwiczeniami nie miały do tej pory styczności. Wyszczupla, pozytywnie wpływa na kręgosłup, pomaga pozbyć się cellulitu i likwiduje napięcie kumulujące się w mięśniach.. Ćwiczenia w wodzie angażują liczne grupy mięśni i zmniejszają ryzyko wystąpienia urazów, które znacznie częściej przytrafiają się na sali gimnastycznej. Warto więc docenić liczne zalety tej odmiany aerobiku.

Bez względu na to, jaką formę aktywności fizycznej wybierzemy, warto skupić się na efektach długoterminowych i nie koncentrować jedynie na dążeniu do smukłej sylwetki. Jeśli za swój główny cel obierzesz utrzymanie dobrej formy, zadbanie o świetną kondycję stawów czy kręgosłupa i dobre samopoczucie, piękna sylwetka będzie jedynie przyjemnym efektem ubocznym treningów!