Mężczyzn najbardziej pociąga kobieta... czytająca!

Jakie kobiety pociągają mężczyzn? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest oczywista - te o idealnych wymiarach, piękne, zgrabne, zadbane. I słusznie, wygląd ma ogromne znaczenie, zwłaszcza przy momencie poznawania i wyborze partnera. Nie powinien być jednak, i jak się okazuje nie jest, jedynym i najważniejszym kryterium.

Ważniejsze od tego, co na zewnątrz, jest to, co w środku. Zastanawiasz się, co podniesie Twoją atrakcyjność u płci przeciwnej? Twoje postanowienia noworoczne to siłownia, dieta, mniej kawy i cukrów? I bardzo dobrze, lecz najbardziej atrakcyjny dla mężczyzny jest fakt, że masz coś do powiedzenia. Coś mądrego, oryginalnego, interesującego. Lecz, aby zaimponować dużą wiedzą o świecie, sztuce i literaturze, sporcie i technice trzeba... czytać.

Czytanie książek sprawi, że będziesz miała mnóstwo ciekawych rzeczy do powiedzenia i będziesz umiała prowadzić interesującą konwersację, a to przecież bardzo przydatne choćby na randce czy rozmowie kwalifikacyjnej. Przypomnij sobie, jak szybko kończą się tematy do rozmowy na tym pierwszym, najbardziej stresującym spotkaniu. A gdybyś tylko przeczytała tę lekturę, która od miesięcy zalega na Twojej półce…. może nawet okazałoby się, że i on też ją przeczytał? I już mamy dobry grunt do długiej, fascynującej rozmowy

Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i rozwija sprawność językową. Jest nie tylko świetną rozrywką i relaksem. Okazuje się, że jest także najlepszym nauczycielem. Wiedzy o świecie, tolerancji, myślenia, porównywania, obycia. A także lekarstwem! Czytanie rozwija bowiem mózg, zachowuje też jego dobrą kondycję na całe lata i pozwala na zachowanie sprawnej pamięci w sędziwym wieku.

Tak więc kobieta, która trzyma w dłoni książkę staje się dwa razy bardziej atrakcyjna niż bez niej. U mężczyzn działa to podobnie. Być może w dzisiejszych czasach jest nawet tak, że czytający mężczyzna zyskuje “plus dziesięć do atrakcyjności”. Dlatego też, drodzy chłopcy nie płaczcie, że nie macie urody Brada Pitta i drogie panie nie biadajcie, że w lustrze raczej nie odbicie Angeliny - nie wszystko stracone! Biegnijcie do biblioteki czy księgarni, weźcie do ręki książkę i uwierzcie, że czytanie jest sexy. Może lektura wciągnie Was tak bardzo, że usiądziecie na przystanku zaczytani i a nuż dosiądzie się urocza blondynka, która z ciekawością spojrzy Wam przez ramię, aby sprawdzić, po jaką pozycję sięgnęliście. Albo sympatyczny brunet będzie miał idealny pretekst, żeby zagadnąć! W końcu pamiętajcie - od czytania do zakochania jest tylko jeden krok! A mężczyzn pociągają najbardziej kobiety inteligentne, a więc oczytane;)


Poprzedni artykuł


Następny artykuł