Po drugiej stronie lustra

0

Przypomnij sobie czasy liceum – widziałaś się z koleżankami codziennie, omawiałyście egzaminy, studia, chłopców… Tęsknisz do tych dni? A może wręcz przeciwnie? Może byłaś taka, jak Maria?

Ta 18-latka jest cicha, nieśmiała, skromna i bezlitośnie gnębiona przez rówieśników. W domu również nie ma co liczyć na wsparcie – ojciec-perfekcjonista i słuchająca go we wszystkim żona nie są najlepszymi powiernikami nastolatki.

Źródło: www.filmweb.pl

Któregoś dnia w życie dziewczyny wkracza Airem – jej … odbicie w lustrze. Airem jest absolutnym przeciwieństwem Marii – to bezczelna i pewna siebie uwodzicielka. I to jej najbardziej jedynaczka potrzebuje po tym, jak zostaje upokorzona na balu maturalnym. Z wciąż rozbrzmiewającymi drwinami i szyderczym śmiechem znajomych w uszach Maria zgadza się zamienić miejscem z bliźniaczką.

Zamiana przyniesie tylko okrucieństwo i przemoc. Zło, które wyrządzi kopia dziewczyny, paskudne rodzinne tajemnice, oszustwa i bezwzględna brutalność – tak teraz będzie wyglądać życie w miasteczku.

„Oblicze mroku” nie jest horrorem. Nie licząc motywu odbicia w lustrze, spokojnie można by ten film uznać za obyczajowy. W gruncie rzeczy jest to jednak dramat o przemocy, potrzebie akceptacji i miłości. To również opowieść o tym, iż zawsze chcemy tego, co jest idealne oraz o tym, że karma powraca w najmniej oczekiwanej formie. Film ogląda się z niesłabnącą ciekawością i lekkim przestrachem.

Źródło: www.fdb.pl

India Eisler fenomenalnie wcieliła się w rolę dwubiegunowej postaci – z jednej strony mamy delikatną, przestraszoną ofiarę, a z drugiej głodnego zemsty potwora. Wydaje się, iż Maria została stworzona specjalnie po to, aby India mogła dać popis swoich aktorskich możliwości!

Na tym filmie nie będziesz się bać, ale wzruszać – wielokrotnie ściśnie ci się serce, a łzy napłyną do oczu. Po obejrzeniu zaczniesz się zastanawiać, czy naprawdę warto mieć to, co najlepsze i piękne? Może czasami nie? Może czasami lepiej jest schować próżność do kieszeni?

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Recenzentka w portalu internetowym gazetajutro.pl.

Zostaw komentarz


CAPTCHA Image
Reload Image