Kontakt

kolor-decor
joanna

Redaktor naczelna
Joanna Wenecka-Golik

Mam na imię Joanna, na co dzień jestem bardzo funkcjonalna. Pełnię funkcję mamy bliźniaków, żony biznesmena, marketingowca, psychologa i jak twierdzą moi znajomi specjalistki od wyszukiwania cudów w internecie:-) . Jestem kobietą, która uwierzcie mi, sporo już przeżyła, widziała i wie co jest w życiu ważne. NIe biorę życia tak jak los mi go niesie, ale chcę mieć wpływ na to co będzie.

Kobietazklasa.pl to blog dla kobiet, które znają swoją wartość, siłę, cenią swoje umiejętności i czas. Dla których ważny jest rozwój osobisty, posiadanie i rozwijanie wysokich ambicji. Ale to także miejsce dla tych kobiet, które chcą się takimi kobietami stać. Nie chcę Wam radzić jak żyć, tylko podpowiedzieć jak stać się szczęśliwą kobietą z klasą, jak radzić sobie z życiowymi problemami, gdzie i jak stawiać granicę, a czasem zawalczyć tylko o siebie.

Jeszcze w ubiegłym stuleciu kobiety, które szanowano i podziwiano, nazywano kobietami z klasą. Miały silne osobowości, własne zdanie i styl, potrafiły zachować się w każdej sytuacji i w różnych towarzystwach.
Były oczytane, dobrze wychowane i umiały przekazać swoje wartości innym. Nie chcę wracać do obowiązkowych kapeluszy, długich sukien i popołudniowych herbatek w saloniku babci. Ale chcę wrócić do dobrych wzorców, manier i zachowań, które są ponadczasowe. Postaram się je przełożyć na współczesny język i obecne realia.
Pokażę Wam też moje doświadczenia jako matki i żony. Nie zawsze będzie różowo, pięknie i kolorowo bo kobietę z klasą też spotykają trudności takie jak każdego - ważne jest jednak żeby wyjść z nich z podniesioną głową. Chcę się wyróżniać i jestem fanatyczką szukania w internecie dlatego nie lubię zakupów stacjonarnych. To zawsze ogranicza mój wybór do tego co akurat jest.
Kupuję przez internet szukając produktów, które odpowiadają mi w 100% dlatego też będę się z Wami dzielić tym co uda mi się wyszperać.
Gościem specjalnym mojego bloga jest od początku Dr Irena Kamińska-Radomska, mentorka programu TVN Projekt Lady. Między nami mówiąc jest to osobowość zupełnie inna niż moja - ja wulkan energii, spontaniczna i emocjonalna, Irenka - stonowana, zachowawcza i zdystansowana - łączy nas jedno, dużo poczucia humoru i dbanie o swoją kobiecość.
Będzie ciekawie.
Zapraszam.

radomska

Gość specjalny
Dr Irena Kamińska-Radomska

Autorzy

kolor-decor
radomska

Dr Irena Kamińska-Radomska

Wykładowca i trener; założycielka firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland. Wiedzę z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety biznesu oraz wystąpień publicznych zdobywała w The Protocol School of Washington w Waszyngtonie pod okiem największych ekspertów. Autorka między innymi takich książek jak: „Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji”, „Kultura biznesu. Normy i formy” czy ,„Współczesna etykieta biznesu w codziennej praktyce w Polsce”. Zdobyła doktorat z dziedziny stosunków międzynarodowych; wykłada (/ła) na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i w Clark University. Jest ekspertką i jurorką w programie telewizyjnym Projekt Lady.

Monika-Chodyra

Monika Chodyra

doświadczony coach, trener i menedżer z wieloletnim doświadczeniem biznesowym w branży media, sprzedaż i reklama. Współautorka książki „Energia Kobiet”. Kobieta z pasją do życia i rozwoju. Z wykształcenia socjolog. Synergiczne i strategiczne podejście do rozwiązywania problemów oraz poczucie humoru to jej bezsprzeczne atuty. Na co dzień pomaga ludziom stać się lepszymi szefami. Jej specjalnością jest coaching menedżerski.

dr-Tadeusz-Oleszczuk

Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

specjalista ginekolog- położnik, 30 lat pracy zawodowej od asystenta do ordynatora oddziału położniczo-ginekologicznego. Obronił pracę doktorską w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie w 2001 roku. Od dziesięciu lat jest wykładowcą na Wydziale Nauk o Zdrowiu, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami pielęgniarstwa, kosmetologii, dietetyki oraz fizjoterapii.

Katarzyna-Dolak-Mazurek

Katarzyna Dolak-Mazurek

dyplomowany Life Coach akredytowany przez Noble Manhattan Coaching oraz Internatinal Instytute of Coaching & Mentoring (IIC&M). Od kilku lat specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów sercowych. Wydała niedawno "Miłosne prawo jazdy. Praktyczny poradnik dla złamanych serc". Z wykształcenia pedagog. Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z coachingu kryzysowego.

karolina-kaca

Karolina Kaca

stylistka z pasji i wykształcenia, fanka kobiecych stylizacji, stała bywalczyni pokazów mody oraz urodzona optymistka. Ma na swoim koncie artykuły napisane dla portali modowych i lifestylowych m.in. dla ELLE Polska i WP Kobieta, wywiady w radiu Eska, telewizji RetSat1 i prasie. Prowadzi prelekcje i warsztaty na eventach modowych, targach ślubnych, współpracuje z galeriami handlowymi w Łodzi, Warszawie, Kielcach, Płocku, Stalowej Woli oraz markami odzieżowymi takimi jak Top Secret i Bialcon.

joanna_niedziela

Joanna Niedziela

psycholog i seksuolog. Autorka popularnego bloga o seksualności seksuologbeztabu.pl oraz profilu na Instagramie @seksuologbeztabu, których celem jest zwiększenie świadomości i otwartości Polaków w sprawach seksu poprzez przekazywanie rzetelnej i aktualnej wiedzy oraz oswajanie tematów tabu. Współpracuje z Fundacją Trans-Fuzja działającą na rzecz osób transpłciowych. Bliska jest jej idea pozytywnej seksualności. Jest sojuszniczką osób LGBT+.

dr Rustecka

Dr Anna Rustecka-Krawczyk

Psycholog, pedagog. Pracuje jako wykładowca akademicki na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się problematyką zdrowia psychicznego i znaczenia bliskich związków dla dobrostanu psychicznego. Pracuje z dziećmi i młodzieżą wymagającą wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców. Pracowała także w Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej „Pro-M" w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie zajmując się obszarem czynników chroniących i czynników ryzyka młodzieży oraz koncepcją resilience. Tego obszaru zainteresowań dotyczyła jej dysertacja doktorska. Ukończyła szereg szkoleń, między innymi dotyczących autoagresji, zachowań samobójczych dzieci i młodzieży, profilaktyki uzależnień, genogramu. Autorka licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Ekspert PARPA projektu badawczego FAR SEAS. Przyjmuje w Warszawie, w prywatnych gabinetach Wise Mind. Miłośniczka kryminałów, najlepiej czuje się w Hiszpanii

unnamed

Agnieszka de Neve

z wykształcenia psycholog. Właścicielka Cherry Bee Retro - firmy organizującej wydarzenia i metamorfozy retro. Modelka Pin-Up, propagatorka stylu retro w Polsce. Pierwsza Polka w finale międzynarodowego konkursu Pin-UP- Miss Viva Las Vegas. Z retro stylem związana od prawie dekady. Współzałożycielka jedynego w Polsce Retro Uniwersytetu-Holy Bee, który przenosi nas w czasie i w przystępny sposób uczy o historii i obyczajowości minionych lat. Prelegentka konferencji dla kobiet oraz TEDxRakowicka, założycielka grupy “Retro w Polsce” (2 500 członków), propagatorka ruchu #bodypositive i #womenforwomen. Występuje jako gość w audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych dotyczących stylu.

Anna Klaus-Zielinska

Anna Klaus-Zielińska

Psycholog społeczny (Uniwersytet Warszawski), coach relacji i trener warsztatów psychoedukacyjnych (Uniwersytet Warszawski) Absolwentka podyplomowych studiów „Psychologia zachowań" (UW), oraz „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie" (SWPS). Ukończyła liczne szkolenia m.in z dialogu motywującego, uważności i współczucia, pomocy psychologicznej osób zgłaszających niepowodzenie w związkach. A także wywiadu, pracy z genogramem, i diagnozy w systemowej terapii rodzin. Ekspert od trudnych bliskich związków. Od kilkunastu lat pracuje, słuchając i zadając pytania, które pozwalają klientom odkryć, że mają w sobie wszystko, co jest im potrzebne do osiągnięcia poczucia satysfakcjonującego życia. Druga żona drugiego męża. Dziesięć lat po rozwodzie, od ośmiu szczęśliwa żona i mama dwóch zbyt asertywnych córek. Założycielka Wise Mind – www.wisemind.pl - pierwszych w Polsce gabinetów świadczących kompleksową pomoc dla osób deklarujących trudności w związkach (psycholog dla dorosłych, psycholog dla dzieci, psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży, psychoterapeuta dla par i rodzin, terapeuta uzależnień, terapeuta zaburzeń seksualnych, coach, mediatorzy, prawnicy, doradca majątkowy) Szkoleniowiec i trener warsztatów z kompetencji miękkich (m.in; komunikacji werbalnej i niewerbalnej, asertywności, odporności na stres), autoprezentacji (firmy prywatne, Fundacja Polsko – Amerykańska, Szkoła Liderów) i warsztatów dla rodziców. Prowadzi też różnego rodzaju grupy rozwojowe dla kobiet w trudnych związkach. Pracowała jako wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Podróżnik i żeglarz.

W sprawie współpracy proszę o kontakt:
kontakt@kobietazklasa.pl