Sposób na wybranie najlepszego biustonosza. To wcale nie jest takie trudne!

12 września 2018

Wybór odpowiedniego biustonosza nie jest najłatwiejszym zadaniem, szczególnie, jeśli nie wiemy ?jak się do tego zabrać?. Okazuje się bowiem, że odpowiednia wiedza -  to szansa na uniknięcie wizyty u braffiterki, która często wiąże się ze sporym wydatkiem.

Kolekcja Herbie Heaven

Dobrze dobrany  biustonosz doskonale podkreśla atuty sylwetki oraz piersi i zarazem maskuje to ? co chcemy ukryć przed światem. Obecnie branża bieliźniarska ma niezwykle bogatą ofertę, dzięki czemu panie mające mniej obfity biust ? mogą go optycznie powiększyć, obwisły  ? unieść, a z duży ? zmniejszyć (jeśli taka jest chęć ich właścicielki) lub częściej ? wyeksponować. Niestety wiele pań nie wie jaki biustonosz kupić. Okazuje się, że nawet 80% kobiet nosi źle dobraną bieliznę! To nie tylko niekorzystnie wpływa na wygląd, ale i na zdrowie (pojawia się ból kręgosłupa, ramion oraz pleców).

Małe jest piękne? Tak, ale z odpowiednim biustonoszem!

Najczęstszym problemem wśród pań jest niewielki biust, albo taki, który uważają za zbyt mały. Zamiast operacji plastycznych lepiej jednak postawić na dobrze dobrany biustonosz, który podkreśli piękno każdego rodzaju piersi, optycznie wypełni je i powiększy. W tym celu najlepszy będzie push-up. Ukryte w nim gąbeczki uniosą piersi i poprawią ich ogólny wygląd.

W tym przypadku sprawdzi się także biustonosz tzw. ?plunge?. Ma on fiszbiny umieszczone na środku, przez co doskonale zbiera piersi i wypycha je nieco do przodu. Dzięki temu stają się większe (nawet o kilka rozmiarów), pełniejsze i bardziej ponętne.

A co dla dużego biustu?

Kolekcja Herbie Heaven

 

Wiele pań marzy o biuście w większym rozmiarze. Niestety duże piersi wymagają biustonosza, który podkreśli ich piękno, a nie uwypukli mankamenty. Nie ma bowiem nic gorszego niż duże piersi ?uciekające? ze zbyt małego biustonosza. W tym przypadku należy wybrać bieliznę z pełnymi miseczkami i szerszymi ramiączkami, który idealnie potrzyma i ułoży biust podkreślając wszystkie jego walory.  Musi dobrze przylegać do ciała, ale nie ?wbijać się? w nie co jest nie tylko bardzo niewygodne, ale i niezbyt estetyczne. Doskonałą opcją dla pań z biustem o imponujących rozmiarach będzie ?balkonetka? czyli miseczka ?, inną dobrą propozycją będzie fason zakrywający całą pierś.

A co zrobić, gdy piersi są mało jędrne i obwisłe?

Mało jędrne, obwisłe, miękkie ? to są piersi przez ekspertów często nazywane ?po przejściach?, lub ?doświadczone?, bowiem ma je większość pań, które karmiły piersią oraz tych w średnim wieku i starszych. Jest to rzecz całkowicie naturalna. Niektóre kobiety myślą, że taki biust już nigdy nie będzie piękny, a na pewno nie bez pomocy chirurga. I są w błędzie, bowiem odpowiedni stanik może znów sprawić, że będą wyglądały zachwycająco. Mając ?lejące?, obwisłe piersi najlepiej jest wybrać zabudowany i usztywniany biustonosz, który nada im seksowny i ładny kształt. Może to być stanik semi-soft czyli półusztywniany bądź całkowicie, w zależności od preferencji.

Piersi osadzone blisko bądź szeroko rozstawione

W przypadku szeroko rozstawionych piersi panie powinny wybrać model, gdzie fiszbiny znajdują się w okolicach mostka. Wówczas delikatnie zbiorą biust spod pachy i przesuną do środka ładnie je eksponując. Jeśli zaś piersi są zbyt blisko siebie ? wówczas najlepszy jest stanik, gdzie odstęp pomiędzy miseczkami jest niewielki. Do tego fiszbiny powinny dość nisko, by nie wbijały się w biust. Tu doskonale sprawdzi się wspomniany już wcześniej fason ?plunge?.

Jak mierzyć biustonosz?

Wiele osób kupuje biustonosz ?na oko?, ?bo jest ładny? i nie przygotowuje się odpowiednio do jego wyboru. To poważny błąd, który wiąże się nie tylko z brzydkim wyglądem biustu, ale i problemami zdrowotnymi, które są następstwem nieprzemyślanych wyborów co do bielizny.

Najpierw mierzymy się pod biustem stojąc prosto. Taśmę do mierzenia trzymamy tuż pod piersiami. Później należy odjąć od 5 do 10 cm. Jeśli więc np. obwód wyniósł 80 cm, to sięgamy po staniki o obwodzie 70 -75 cm.

Kolekcja Herbie Heaven

 

Jak wiadomo, rozmiar biustonosza składa się z liczby, którą mamy powyżej oraz z litery, która mówi o wielkości miseczki, która będzie pasowała do naszych piersi. Przykładowo 70 B oznacza rozmiar pod biustem ok. 75 cm i miseczkę B. Aby dobrać odpowiednią miseczkę należy należy zmierzyć obwód w biuście. W tym celu dobrze jest jest nałożyć miękki, nieusztywniany biustonosz i zmierzyć obwód również stojąc (aczkolwiek panie mające opadające piersi powinny się lekko pochylić do przodu) wówczas wynik będzie bardziej miarodajny. Miarka nie powinna nas uciskać, a jedynie być lekko naprężona.

To nie koniec. Kolejnym krokiem jest wyliczenie różnicy między otrzymanymi liczbami.  Od obwodu w biuście musimy odjąć obwód pod biustem. Następnie najlepiej jest zajrzeć do tabeli, bowiem do wyboru mamy całe mnóstwo miseczek: AA A, B, C, D, DD, E, F. FF, G, H, HH, J,  JJ, K i KK.

O tym warto pamiętać

Kolekcja Herbie Heaven

Co ciekawe zarówno panie z dużym biustem, jak i tym znacznie mniej obfitym mogą sięgnąć po biustonosz o cienkich ramiączkach. Chodzi jednak o to, by były bardzo dobrej jakości i odpowiednio utrzymywały piersi. Nie mogą też się wrzynać w ramiona ? wówczas jest to znak, że należy je wydłużyć.

W przypadku zapięć ? z reguły panie mają do wyboru dwa lub trzy. Warto pamiętać, by nie wybierać modelu, który od początku zapinamy na najciaśniejsze z nich. Dlaczego? Otóż podczas użytkowania biustonosz może się lekko rozciągać. Wtedy zawsze można zapiąć na oczko niżej.

Fiszbiny z boku biustonosza nie powinny znajdować się ani na plecach, ani na brzuchu a w okolicach pachy. Dzięki temu noszenie stanika będzie prawidłowe i zarazem znacznie bardziej komfortowe.

Kupując bieliznę zawsze należy zwracać uwagę na jakość wykonania i wykończenia. Dobrej jakości biustonosz powinien być dopracowany w najmniejszych detalach, wówczas będzie pięknie eksponował piersi i podkreślał ich piękno ? bez względu czy będzie to model gładki, koronkowy, zabudowany czy nie.

  Zdjęcia bielizny udostępnione dzięki firmie Herbie Heaven https://herbieheaven.pl/

Popularne

„Weź nie planuj, weź się szanuj!” Plany i cele na 2019 rok - czy warto robić postanowienia noworoczne?
21 stycznia 2019

„Weź nie planuj, weź się szanuj!” Plany i cele na 2019 rok - czy warto robić postanowienia noworoczne?

Więcej...
#metoo
15 stycznia 2019

#metoo

Więcej...
Retro wciąż w modzie!
14 stycznia 2019

Retro wciąż w modzie!

Więcej...
6 kroków do zerwania z macierzyńskim - czyli o tym, jak po projekcie
07 stycznia 2019

6 kroków do zerwania z macierzyńskim - czyli o tym, jak po projekcie "Dziecko" wrócić do pracy zawodowej

Więcej...
Designed by Design Studio WWW with and