Styl kobiety z klasą. Stereotyp a rzeczywistość.

01 sierpnia 2018

JAK UBIERA SIĘ KOBIETA Z KLASĄ? STEREOTYP A RZECZYWISTOŚĆ.

Kiedy myślimy o tym, jak wygląda kobieta z klasą wyobrażamy sobie damę w ołówkowej spódnicy od projektanta, kaszmirowym sweterku, szpilkach z czerwoną podeszwą i z markową torebką w ręku. Ponoć! A jak jest naprawdę? Oczywiście, posiadanie klasy nie sprowadza sie jedynie do wyglądu zewnętrznego, ale ja, jako doradca wizerunu, skupię sie w tym artykuke na ubiorze wlaśnie. Stereotypowe myślenie o klasie mylone jest nazbyt często z "kasą" - potocznie rzecz ujmując. Nietożsamość tych dwóch pojęć doprowadza kobiety podążające za modą do frustracji a otoczenie do zakłopotania wynikającego z eksponowania logotypów drogich marek. Na co zatem stawia w stylizacjach kobieta z klasą i jak się ubiera?

WŁASNY STYL

Przede wszystkim kobieta z klasą posiada swój styl, potrafi bawić się modą, a z trendów wybiera tylko to, co do niej pasuje. Nigdy nie założy czegoś, co sprawi, że nie będzie czuć się dobrze we własnej skórze. Kobieta z klasą potrafi odróżnić stylowy ubiór od (po prostu) modnego. Jej styl cechuje niewymuszona elegancja, dbałość o detale i stylizacyjna spójność, dzięki temu jest ubrana prosto a zarazem ciekawie, elegancko, ale nie sztywno, stylowo a nie tylko modnie.

ZNAJOMOŚĆ SYLWETKI

Kobieta z klasą doskonale zna swoją sylwetkę, zna jej mocne i słabe strony. Potrafi ubraniami podkreślić swoją figurę tak, aby wyglądać naprawdę dobrze. Nie założy zatem super modnych spodni typu culotte, jeśli nie jest wysoką osobą, bo wie, że drastycznie skrócą jej nogi. Nie kupi również bluzki w kolorze sezonu wiosna/lato 2018, ponieważ jej twarz we fiolecie wygląda mało promiennie. Jej stylizacyjne wybory podyktowane są zawsze kształtem sylwetki oraz typem kolorystycznym, nigdy nie są uzależnione od aktualnie królujących trendów.

DOBRA JAKOŚĆ

Kolejnym ważnym aspektem jest jakość ubrań i dodatków, na którą kobieta z klasą zwraca szczególną uwagę i nie mam tu na myśli drogich marek jako wyznacznika, ponieważ cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Szukając biżuterii wybierze się prędzej do jubilera niż do sieciówki, a wybierając płaszcz na zimę będzie kierować się składem materiału - bliżej jej do wełny niż do akrylu, poliestru czy poliamidu. Kobieta z klasą ma świadomość, że jakość to również wygoda, zupełnie inaczej chodzi się z butach z naturalnej skóry niż w tych z ekologicznej, inaczej też się w nich wygląda. Nie chcę dać do zrozumienia, że dobrze wykonana torebka z sieciówki nie pasuje do omawianego wizerunku, lecz jej jakość i dbałość o detale jest kluczową kwestią.

DRESS CODE

Kobieta z klasą zawsze jest ubrana stosownie do okazji. Znajomość dress code'u obowiązującego w pracy, czy na bankiecie jest dla niej sprawą priorytetową. Potrafi odróżnić sukienkę koktajlową od wieczorowej, wie też, że czarny żakiet lepiej pozostawić na wieczorne spotkania. Kobieta z klasą ma świadomość czym są złodzieje wizerunku, dba więc o to, aby ubrania nie były pogniecione, zabrudzone i w dobrej kondycji. Pilnuje długości spódnic, głębokości dekoltów i wysokości obcasów. Dba o każdy detal swojego wizerunku.

DOBRY GUST

Na koniec trzeba dodać, że kobietę z klasą cechuje po prostu dobry gust. Kierując się swym wrodzonym poczuciem smaku z łatwością odróżni rzeczy tandetne od tych w dobrym stylu. Będzie zwracać uwagę na wykonanie, detale, materiał, jak również konotacje społeczno- kulturowe, które nie pozwolą jej na przykład kupić prawdziwego futra. Nie założy za dużego dekoltu, zbyt krótkiej spódniczki, ani shortów odkrywających pośladki. Nie założy, ponieważ nie będzie czuła się w tym dobrze. Obalając więc stereotyp, kobieta z klasą to kobieta, która posiada swój styl, stawia na jakość i dobry smak. Taki wizerunek nie jest determinowany przez metki drogich marek czy aktualne trendy. Kobieta z klasą jest ponad to, sama decyduje i wybiera to, co do niej pasuje.

Karolina Kaca

Popularne

Mężczyzn najbardziej pociąga kobieta... czytająca!
11 lutego 2019

Mężczyzn najbardziej pociąga kobieta... czytająca!

Więcej...
Niebezpieczna moda, czyli szał na punkcie idealnego wyglądu
04 lutego 2019

Niebezpieczna moda, czyli szał na punkcie idealnego wyglądu

Więcej...
10 pomysłów na oryginalny prezent walentynkowy dla Niego
28 stycznia 2019

10 pomysłów na oryginalny prezent walentynkowy dla Niego

Więcej...
„Weź nie planuj, weź się szanuj!” Plany i cele na 2019 rok - czy warto robić postanowienia noworoczne?
21 stycznia 2019

„Weź nie planuj, weź się szanuj!” Plany i cele na 2019 rok - czy warto robić postanowienia noworoczne?

Więcej...
Designed by Design Studio WWW with and