BIUROWY DRESS CODE

0

Praca w biurze kojarzy nam się raczej z rezygnacją z własnego stylu oraz monotonnym poszukiwaniem najprostszych krojów i stonowanych barw. Strój jest jednak niezwykle istotnym elementem naszego wizerunku i znajduje odzwierciedlenie w tym, jak jesteśmy postrzegani. Czy można zatem przestrzegać zasad dress code’u oraz wyglądać jednocześnie elegancko, profesjonalnie i kobieco? Oto kilka wskazówek, dzięki którym stanie się to możliwe!

MINIMALIZM

Biurowy dress code nie lubi krzykliwych dodatków, nadmiaru biżuterii czy wyzywających krojów. Minimalizm jest tu zatem kluczowym słowem, o którym powinnaś pamiętać ubierając się do pracy. Im mniej, tym lepiej – nie jest to czas na podkreślanie swoich atutów i epatowanie kobiecością. Jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie, postaraj się aby strój nie był wyzywający i podkreślał jedynie twój profesjonalizm i klasę.

KOLORY

Kiedy wyobrażasz sobie kobietę pełniącą ważną funkcję, widzisz ją zapewne w stonowanych barwach. To właśnie takie kolory kojarzą nam się bowiem z doświadczeniem, profesjonalizmem i klasą. Odpowiednie do pracy w biurze będą więc stroje o odcieniach granatu, szarości, brązu czy czerni. Latem możesz natomiast postawić na jaśniejsze barwy, dzięki czemu nadasz swoim strojom lekkości, przestrzegając jednocześnie zasad dress code’u.

SUKIENKA CZY SPODNIE?

Jakie spodnie wybrać? Przede wszystkim materiałowe i zasłaniające kostkę – inna długość nie będzie odpowiednia. Jeśli chcesz jednak postawić na odrobinę kobiecości, zachowując jednocześnie biurowy dress code, postaw na sukienkę lub spódnicę. Najlepiej sprawdzą się klasyczne, ołówkowe kroje, sięgające tuż za kolano. Sukienka powinna również zakrywać nasze ręce –  idealny będzie rękaw o długości ¾.

OBUWIE

Ze stylem biurowym słusznie kojarzą nam się buty na obcasie. Istotna jest jednak jego wysokość – nie powinna ona wynosić więcej niż 5 centymetrów. Odpowiednie obuwie dla pań to takie, które zasłania palce oraz pięty. Zasady dotyczące kolorystyki są natomiast spójne z tymi, dotyczącymi całego biurowego dress code’u – sprawdzą się barwy ciemne i stonowane.

BUSINESS CASUAL

Część firm odchodzi obecnie od tradycyjnych i restrykcyjnych zasad, dając pracownikom nieco więcej swobody w kwestii ubioru. Business casual to stawianie na wygodę i elegancję jednocześnie. Nie oznacza to oczywiście, że dopuszczalne są kolorowe t-shirty czy za duże jeansy – pracodawca nadal wymaga bowiem zachowania stylu i klasy odpowiednich dla miejsca pracy. Business casual umożliwia jednak zastąpienie eleganckiej marynarki nieco wygodniejszym sweterkiem czy zaprezentowanie odrobinę żywszych barw.

Choć strój jest niezwykle istotny, nie tylko on wpływa na to, jak jesteśmy odbierani.  Warto zatem pamiętać o odpowiedniej fryzurze, zadbanych dłoniach czy lekkim, stonowanym makijażu i zadbać o wizerunek, który współgra z naszym profesjonalizmem.

Studentka Dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Zostaw komentarz


CAPTCHA Image
Reload Image