website-logo

5 magicznych miast wartych odwiedzenia przed Świętami

Dla jednych symbol nadmiernego konsumpcjonizmu, dla innych najbardziej magiczny i wyczekiwany czas w roku. Choć zakupowy szał, trwający obecnie już nawet dwa miesiące, dla znacznej części społeczeństwa dołączył do bożonarodzeniowych tradycji zostawiając główną ideę świąt daleko w tyle, istnieją wciąż miejsca, w których ten wyjątkowy czas zachował swój niepowtarzalny charakter. Poznajcie 5 europejskich miast, które zagwarantują Wam nadzwyczajny bożonarodzeniowy klimat.

Londyn

W stolicy Wielkiej Brytanii nie brakuje świątecznych jarmarków. Mnóstwo jest zarówno tych tradycyjnych, jak i tych, na których znajdziecie cząstkę innych europejskich państw. Zimową scenerię i niesamowitą atmosferę zapewnia co roku Hyde Park, w którym atrakcje przyprawiają o zawrót głowy. Winter Wonderland uchodzi bowiem za jedno z największych i najbardziej charakterystycznych wydarzeń w sezonie, przyciągając liczne grono turystów z całego świata. Oprócz wszechobecnych w sezonie jarmarków, Londyn oferuje również koncert tradycyjnych kolęd w kościele St Martin in the Fields ? w blasku świec zatłoczone i tętniące życiem miasto zwalnia i celebruje to wyjątkowe wydarzenie.

Wiedeń

Choć Wiedeń warto odwiedzić o każdej porze roku, to właśnie okres przedświąteczny cieszy się tu szczególnym upodobaniem wśród turystów. Nie bez powodu ? wiedeńskie jarmarki zapracowały sobie bowiem na ich sympatię. Obowiązkowym punktem celebrowania świąt w tym niesamowitym mieście jest niewątpliwie skosztowanie Glühwein ? tradycyjnego grzańca. Zrobić to możecie w wielu miejscach ? na placu Freyung, na terenie kampusu Uniwersytetu Wiedeńskiego czy na placu Marii Teresy? jarmarki czają się tu na każdym kroku. A wszystko to okraszone pięknymi wiedeńskimi zabytkami i bożonarodzeniową muzyką!

Berlin

To miasto słusznie nazywane jest czasem świąteczną stolicą Europy ? Berlin uwielbia Boże Narodzenie! Zabytki i liczne atrakcje turystyczne schodzą w tym okresie na drugi plan, ustępując miejsca świątecznej scenerii. W wielu częściach miasta pojawiają się jarmarki, wśród których trudno wskazać tylko jeden, najbardziej godny polecenia. Dla miłośników teatralnych przedstawień obowiązkowym punktem będzie z pewnością ten, który znajduje się na Gendarmenmarkt ? gwarantowana podróż do magicznej, świątecznej krainy i solidna porcja artystycznych wrażeń!

Tallinn

Miejsce tego miasta w zestawieniu może nieco dziwić ? nie jest to bowiem popularny kierunek turystyczny, a większość Europejczyków ma prawdopodobnie problem z przywołaniem choć jednego tallińskiego krajobrazu. Jedno jest pewne ? świąteczny Tallinn was nie rozczaruje! Miasto pełne urokliwych budynków i uliczek zachwyca niepowtarzalną atmosferą, a zwieńczenie niesamowitego klimatu stanowi jarmark, który znajdziecie tu w okresie zimowym. Świąteczna tradycja zatacza tu zresztą piękne koło ? to właśnie w tym mieście miało miejsce pierwsze publiczne wystawienie bożonarodzeniowej choinki!

Wrocław

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego miasta, które zdecydowanie zasłużyło sobie na obecność w tak znakomitym gronie! Wrocław to niewątpliwie miejsce, pod którego urokiem pozostaje każdy, kto choć raz tu zawita. Świąteczna atmosfera dodatkowo podsyca wrażenia! Okazały jarmark to nie tylko okazja do zakupu tradycyjnych, świątecznych ozdób czy potraw, ale prawdziwy wehikuł, który przenosi w czasy dzieciństwa i zachwytu. Wrocławski rynek staje się tłem bajkowej scenerii, a magia świąt oczaruje tu każdego bez względu na wiek!

 

Weronika Kurowska


Poprzedni artykuł


Następny artykuł