website-logo

12 ciekawostek o seksie

Seks wydaje się czynnością całkowicie naturalną i nieskomplikowaną. Rozmowa o nim nigdy się nie nudzi. Każdy uważa, że ma na ten temat coś do powiedzenia. Żeby jeszcze bardziej zabłysnąć w trakcie rozmowy o intymnych zbliżeniach, zapamiętajcie 12 ciekawostek o seksie;)

1. Średnia ilość nasienia z jednego wytrysku to 1-2 łyżeczki. Szacuje się, że mężczyzna w ciągu swojego życia produkuje aż 53 litry spermy.

2. Archeolodzy natrafili na rysunki na skałach z okresu paleolitu, które powstały około 30 000 lat temu, przedstawiające kobiety używające dildo. Znaczy to, że ludzki gatunek wynalazł zabawki erotyczne wcześniej niż koło.

3. W USA 70% badanych przyznaje, że fantazjowało w którymś momencie swojego życia o seksie grupowym. W Polsce o takiej aktywności myślało 34% mężczyzn i 15% kobiet.

4. Narodem, który statystycznie uprawia najwięcej seksu, są Grecy. Ich średnia to 164 razy w ciągu roku. Za nimi – Brazylijczycy, z wynikiem 145 stosunków rocznie. Ogólna średnia światowa wynosi zaś 103 razy na rok, a wynik Polaków to 110.

5. Statystyki mówią jasno, że im więcej mężczyzna wykonuje prac w domu, tym więcej seksu uprawia. Czyli jednak opłaca się raz na jakiś czas uprać swoje gacie, panowie :D

6. Gwiazda porno Lisa Straxx ustanowiła w 2004 roku rekord Guinessa, odbywając stosunek płciowy z 919 mężczyznami w ciągu… 24 godzin. To dopiero wyczyn!

7. Przeciętna osoba spędza 20 160 minut swego życia na całowaniu się. To odpowiednik około 14 dni.

8. 70% ankietowanych mężczyzn odmawia kochania się z kobietą, gdy ma ona okres. 36% facetów zaś przyznało się, że miewa problemy z erekcją. 51% zapytanych osób uważa, że wytrzymałoby dłużej bez seksu, niż bez kawy.

9. Przeciętny orgazm mężczyzny trwa 6 sekund, z kolei orgazm kobiety – 20 sekund. Wśród sposobów na przedłużenie orgazmu wymienia się – dobre nawodnienie organizmu, spożywanie imbiru, chili, kakao, czy orzechów brazylijskich, a także oczywiście uprawianie sportu. Niektórzy są zdania, że na haju po zapaleniu trawki orgazm trwa nawet 3 razy dłużej.

10. Niektóre kobiety uważają, iż penis ich partnera ma średnicę 7 cm…To tyle, ile wynosi średnica butelki wody^^.

11. Ze statystyk wynika, że średnio na 100 stosunków jedynie 35 kończy się orgazmem. Panowie dużo rzadziej mają z tym problem niż panie. Jeśli chcesz zwiększyć szansę swojej partnerki na szczytowanie, zafunduj jej przed stosunkiem relaksujący masaż stóp lub pleców. Znacząco obniży to poziom hormonów stresu, a tym samym pomoże jej się rozluźnić i skoncentrować na doświadczaniu przyjemności. Co ciekawe, kobiety, które kochają się w skarpetkach, częściej osiągają orgazm.

12. Kobiety noszące bardzo wysokie szpilki mają intensywniejsze orgazmy.