website-logo

9 rzeczy, które kobieta z klasą powinna zrobić przed 30-tką

30-tka to nie byle jaka data. Dla jednych to czas przejścia, granica między młodością a dojrzałością. Dla innych to czas na pierwszy przystanek, podczas którego można się zastanowić nad już dokonanymi osiągnięciami i przyszłymi sukcesami. W ogólnym mniemaniu to granica, której przekroczenie powoduje, że kobiecie pewnych rzeczy już „nie wypada”. Sprawdź, co zrobić przed 30-tką, żeby potem nie żałować, że się tego nie doświadczyło.

1. Znajdź czas tylko dla siebie

Za młodu wszystko szybko, wszystkiego dużo, wszystko na raz. W ferworze walki w szkole, potem na studiach, potem w trakcie pierwszych prac wydaje nam się czasem, że nie mamy już jak i kiedy wygospodarować czasu dla siebie. Tu rodzina, tam znajomi, chłopak, praca, a potem spotkanie ze znajomymi, coś trzeba posprzątać, jakieś zakupy i tak mija 10 lat życia… Błąd! Wydaje nam się, że wszędzie musimy być, wszystko zrobić. A to nieprawda! Lecisz na zajęcia albo po jakieś sprawunki, ale jest piękny słoneczny poranek? Kup poranną gazetę, usiądź w kawiarni, zamów kawę i delektuj się tym, że jesteś młoda, ładna, zdrowa, wyjątkowa. A jeżeli dojdziesz do wniosku, że wcale się tak nie czujesz – wspaniale! Masz przed sobą całe życie, żeby to zmienić. Zacznij od teraz!;)

2. Ucz się języków – im więcej, tym lepiej!

Największym błędem młodości jest nie poświęcanie odpowiedniego czasu na naukę, przede wszystkim języków obcych. Na samą myśl o żmudnym rozwiązywaniu gramatycznych ćwiczeń i uczeniu się słownictwa od razu uciekamy w inne, przyjemniejsze zajęcia. A szkoda, bo młody mózg jest najbardziej chłonny, najszybciej i najwięcej zapamiętuje. Dlatego z nauki języka powinniśmy uczynić samą przyjemność, bo nigdy nie wiadomo, czy portugalski nie przyda nam się do dopięcia ważnego projektu w przyszłej pracy, a chiński do komunikowania się z przystojnym przedstawicielem kontynentu azjatyckiego;p Nie wspominając, że zdecydowanie każde obce słówko uratować nas może w trakcie realizacji punktu numer 3.

3. Podróżuj w szalony sposób

Podróżować powinno się przez całe życie, niemniej sposób podróżowania zmienia się wraz z wiekiem. Wierzcie, wiemy, co mówimy! Przed 30-tką zdecydowanie mniej rzeczy się obawiamy, jesteśmy bardziej spontaniczni, widzimy mniej przeszkód w dążeniu do przygody i celu, bo i za mniej spraw jesteśmy odpowiedzialni, więc to naturalne. Podróżowanie stopem po 30-tce – super sprawa! Spontaniczny wyjazd do Włoch, bo bilety za 60zł – wspaniale! Tylko że nie zawsze będzie nas już potem na to stać: bo partner, bo dzieci, bo praca…

4. Czytaj!

Na to też wydaje się, że nie ma w młodości czasu! A wielka szkoda! Powinnyśmy czytać, na okrągło, cały czas! To niesamowite jak odbiór danej książki czy postrzeganie bohatera zmienia się wraz z wiekiem! Ale jeżeli nie przeczytasz przed 30-tką, nie będziesz miała porównania. O milionie innych zalet czytania nawet nie wspominamy, bo to esej na osobną książkę;D

5. Kup sobie coś pięknego, drogiego i porządnego

Chyba większość dziewczyn (śmiemy domniemywać z obserwacji) myśli przed 30-tką o drogich ciuchach, perfumach, biżuterii jako o czymś na potem, „jak już się dorobię” albo na zasadzie „po co wydać aż tyle na kieckę, jak i tak zaraz albo się zniszczy, albo spierze, albo nawet nie mam w niej gdzie wyjść!”. Nie, nie, nie! Właśnie dla samej siebie, dla lepszego samopoczucia warto otulić się droższym zapachem albo mieć na nadgarstku droższą bransoletkę. Od razu w życiu raźniej!

6. Zjedź coś, czego się brzydzisz

Koniecznie! Potem będzie z tym tylko coraz trudniej. Poza tym nasze kubki smakowe się zmieniają. A najintensywniej odczuwamy… no cóż, za młodu;p No i, nie oszukujmy się, po 30-tce trudno znaleźć kompankę, która będzie Ci w tej zwariowanej zabawie wtórowała.

7. Naucz się rozpoznawać i przyrządzać 10 najbardziej znanych drinków na świecie

Im wcześniej się nauczysz, tym lepiej! Ta umiejętność pozostaje na całe życie, przydaje się w każdej sytuacji i… czasem pomaga w mówieniu obcymi językami;D

8. Umów się z kimś, kto Ci się na pierwszy rzut oka nie podoba

Im ktoś starszy, tym podobno bardziej zamknięty na coś, co z gruntu wiadomo, że mu się nie podoba. A szkoda! Nigdy nie wiadomo, może ktoś przy bliższym spotkaniu zdecydowanie zyska w Twoich oczach i… pozostanie w Twoim życiu na dłużej? A jak nie, zawsze warte wspominania doświadczenie;)

9. Po całonocnej imprezie huśtaj się na placu zabaw/plaży ze znajomymi przy wschodzie słońca

Nasz ulubiony punkt. Rekomendujemy robić tak regularnie mniej więcej co 3 lata. Ale po 30-tce ciut trudniej. Trudniej zebrać znajomych, trudniej nie rozpierzchnąć się po domach do rana i… jakoś tak trudniej zmieścić się w huśtawce;D